10 medalja s Otvorenog prvenstva Danske

Deset naših natjecatelja s trenerima od petka boravi u Danskoj, a za vikend su nastupali na Otvorenom prvenstvu Danske (Danish open).

Na Otvorenom prvenstvu Danske u subotu i nedjelju nastupilo je preko 400 natjecatelja iz 80 klubova iz 13 država u uzrastima mlađih kadeta (do 15 godina starosti), kadeta, juniora i seniora, a naš klub je imao predstavnike u svim uzrastima.

U uzrastu do 15 godina u kategoriji djevojaka do 44 kg Nina je osvojila srebrnu medalju, a Dora u kategoriji do 57 kg brončanu.

U uzrastu kadeta do 18 godina Antonio je osvojio 7. mjesto. Iako će on tek navršiti 15 godina i u Hrvatskoj nastupa u uzrastu mlađih kadeta, u Danskoj se morao boriti u starijem uzrastu, te je time i njegov rezultat značajniji.

Isto godište je i Tena , koja je nastupila u uzrastu kadetkinja u kategoriji do 48 kilograma. U kategoriji je imala 4 protivnice i zabilježila je 3 pobjede i poraz i osvojila izvrsno drugo mjesto i srebrnu medalju.

Od Lare se uvijek očekuje medalja. Tako je bilo i ovdje gdje je Lara u tri borbe ostvarila i tri pobjede ipponima i osvojila zlatnu medalju.

U uzrastu juniora i juniorki do 21 godine nastupili su Dominik je u konkurenciji 17 natjecatelja u kategoriji do 73 kg stigao do 7. mjesta, a Lorena u zaista teškoj kategoriji do 70 kg s juniorskim prvakinjama Velike Britanije, Finske, Švedske, Danske s dvije pobjede i dva poraza stigla do 5. mjesta.

Budući da su se natjecanja odvijala u dva dana, neki su natjecatelji iskoristili priliku i nastupali u dva uzrasta. Tako je i Lara uz kadetski, nastupila i u juniorskom uzrastu. U kategoriji juniorki do 57 kg, s četiri ippona stigla je do finala u kojem je izgubila od iskusnije Dankinje Buwalde i osvojila srebrnu medalju.

Helena i u juniorskoj konkurenciji nastavlja s pobjedama, pa je i u Danskoj bez poraza stigla do zlatne medalje.

U seniorskoj konkurenciji ponovo su nastupili Dominik i Lorena, ali nisu uspjeli doći do plasmana. Marcel je u kategoriji preko 100 kg osvojio zlatnu medalju, kao i Helena u kategoriji seniorki preko 78 kilograma. U toj kategoriji Helena i Katarina pobijedile su sve suparnice, a u međusobnoj odlučujućoj borbi Helena je bila bolja i osvojila zlatnu, a Katarina srebrnu medalju.

I na kraju, održano je natjecanje i u Open kategoriji, tj. kategoriji seniora i seniorki u kojoj težina nije bitna. U ženskoj open kategoriji Katarina je stigla do brončane medalje.

Četiri zlata, četiri srebra i dvije bronce na Otvorenom prvenstvu Danske je izvrstan rezultat za natjecatelje Judo kluba „Profectus“. U ekipnom plasmanu osvojeno je 6. mjesto od 80 klubova.

Posjet se nastavlja treninzima s domaćinima, turističkim razgledavanjima i fašničkom zabavom u utorak navečer.