4. memorijalni turnir "Boris Vrbetić Bobo" - Duga Resa

U subotu, 14. prosinca u Dugoj Resi se održao 4. memorijal Boris Vrbetić Bobo, judo turnir koji je okupio preko 300 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Zbog pravila Hrvatskog judo saveza o prijelaznom roku, po prvi puta su na natjecanju u Hrvatskoj nastupili naši natjecatelji u uzrastima djece od 10 godina, pa do mlađih kadeta i odmah ostvarili zapažen uspjeh.

18 natjecatelja osvojilo je čak 17 medalja. Takav uspjeh osigurao je i drugo mjesto i pokal u ekipnom plasmanu. Ispred nas bila je jedino Mladost iz Zagreb koja je nastupila s daleko više natjecatelja, a treća je bila ekipa domaćina iz Duge Rese.

U uzrastu do 10 godina nastupio je Borna Tot koji je s 4 ipona došao do zlata. Za njega mogu reći samo da je mala zvijer! Nikola Škalec je nakon početne nervoze uspio s dva ipona doći do finala u kojem je izgubio na yuko. Nakon finala Nikola je rekao da je mogao biti i prvi, s čime se u potpunosti slažem. Nikola je naš Heroj ulice i kluba!

Patrik Šinkovec je osvojio 7. mjesto i pozitivna stvar je što za vrijeme borbe sluša trenera, ali mu još nedostaje samopouzdanja. S više treninga i to će doći.

Ivan Lindić je s 4 ipona došao do zlatne medalje. Da sam kojim slučajem u njegovom godište i kilaži, svim bih se silama trudio izbjegavati borbe s njime.

U uzrastu do 12 godina Tena Pšeničnjak je došla do zlatne medalje i potvrdila da izrasta u iskusnu judašicu. Diana Sertić nije imala svoj dan i s dva poraza je ostala bez medalje. Znam da Diana može puno bolje.

Lucija Nakata je zavrijedila kaznu! Iako je zavrijedila prvo mjesto, ostala je na najnižoj stepenici postolja. Greška u drugoj borbi ju je koštala zlata, a za kaznu čuvat će mog Leona jedan dan.

Antonio Hrkec je osvojio zlatnu medalju uistinu bez prave konkurencije.

Tomislav Domotorffy je osvojio treće mjesto, ali nije pokazao sve što zna. U njemu ima nešto daleko više i on će to u budućnosti sigurno pokazati.

Do 14 godina nastupila je Marija Lindić i osvojila srebrnu medalju. S malo više koncentracije ona može i bolje. Lucija Šinkovec i Helena Vuković su imale tri međusobne borbe od kojih je Helena pobijedila dvije. Lucija mora malo usporiti za vrijeme borbe, barem protiv svojih.

Do ovog turnira nisam imao prilike gledati Miu Prelec, ali sad mi se svidjelo što sam vidio jer je sve bilo korektno odrađeno. Mia je osvojila srebro, a na najvišu stepenicu se popela Lorena Štengl i vidljivo je da ima u njoj još dosta toga.

Luka Tot je osvojio treće mjesto, ali dojam je da nije sve posložio u glavi i da mu nedostaje iskustva.

Borna Ivošević je bio bez prave konkurencije, ali treba proširiti asortiman bacanja i dodati snage.

U uzrastu do 16 godina Lucija Ivošević je osvojila srebro, ali još moramo čekati da se „probudi“. Ima znanje i to je vidljivo, ali je još uvijek prenježna. Lucija probudi se, čekamo te!

Borna Ivošević je nastupio i u ovom uzrastu i došao do srebrne medalje. Danas više nije mogao i nije trebao.

Dominik Jurković je osvojio zlato, a moj komentar je on čuo doma.