Deset medalja s Black belt opena

U podsusedskim Sutinskim vrelima u subotu 8. veljače održan je „Black belt open“ u organizaciji istoimenog zagrebačkog kluba. Na natjecanju je nastupilo četristotinjak natjecatelja iz 43 kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Austrije i Grčke u uzrastima od djece mlađe od 8 godina do kadeta.

Judo klub „Profectus Samobor“ nastupio je s 13 dječaka i djevojčica u uzrastima U10, U12 i U14, a osvojeno je 10 medalja.

U uzrastu do 10 godina Patrik Ćosić je odradio 4 borbe i  s 3 pobjede i na žalost, porazom u finalu stigao do srebrne medalje, a Vigo Gambiroža je osvojio brončanu medalju.

U uzrastu do 12 godina Jana Pšeničnjak je osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 28 kilograma kao i Marko Ćurić u kategoriji do 42 kilograma u kojoj se natjecalo 12 natjecatelja.

Nikola Sedlar je u kategoriji do 46 kilograma osvojio broncu, a Andrija Paripović je u kategoriji do 34 kilograma ostao na korak do medalje.

U uzrastu do 14 godina Rocco Cekuš je u kategoriji do 50 kilograma iz 4 borbe izišao kao pobjednik ipponima i osvojio zlatnu medalju.

Nika Slaček je u četvrtak na svečanosti samoborskog sporta dobila priznanje kao mlada nada samoborskog sporta, a u subotu i potvrdila da je nagrada stigla u prave ruke. U svojoj kategoriji do 57 kilograma uvjerljivo osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju, a svoje priznaje je potvrdio i Teo Bošković osvojivši srebrnu medalju u kategoriji do 34 kilograma.

U ovom uzrastu osvojene su još i dvije brončane medalje. Lena Petrinić je u kategoriji do 52 kilograma nakon početne pobjede izgubila borbu od kasnije pobjednice te pobjeđuje u borbi za broncu. Petar Slamar je imao teži put jer je izgubio borbu u glavnom dijelu ždrijeba, a kasnije kroz repasaž stigao do brončane medalje.

Uz 10 medalja rezultatu subotnjeg natjecanja za Judo klub „Profectus Samobor“ je i pehar za ekipni plasman.