Iz Jastrebarskog s 10 medalja

U subotu 10. studenog u Jastrebarskom je održan tradicionalni međunarodni judo turnir Kup Jaske u organizaciji istoimenog kluba. Na natjecanju je nastupilo 575 natjecatelja iz 38 klubova iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Naših 15 natjecatelja je nastupilo u uzrastima dječaka i djevojčica do 8 godina, do 10 godina i do 12 godina starosti.

Osvojeno je 10 medalja, a najsjajnijim su se okitili Noa Veličan i Marko Ćurić.

U uzrastu do 8 godina Noa je osvojio zlatnu medalju, a brončanu je osvojio Dorian Bečki.

Marko Ćurić je do zlata stigao u kategoriji dječaka do 38 kg u konkurenciji 21 natjecatelja.

Ana Doljanin je bila srebrna izgubivši samo jednu borbu, a u istoj kategoriji je Sonja Kalinić osvojila broncu.

Broncu je osvojila i Jana Pšeničnjak u kategoriji do 25 kg u kojoj je nastupilo 13 natjecateljica.

Klara Bačan je u kategoriji do 36 kg izgubila prvu borbu, a onda kroz repasaž stigla do bronce.

Jakov Ćurić je u kategoriji do 34 kg u konkurenciji 26 natjecatelja nakon dvije pobjede izgubio borbu, ali je kroz repasaž ponovo stigao do medalje.

Nikola Sedlar i Marin Majnarić su nastupili u kategoriji do 42 kg u konkurenciji 14 natjecatelja. Nikola je startao porazom, ali se onda trgnuo i s tri pobjede uzeo broncu. Marin je startao pobjedom, a poraz ga je gurnuo u repasaž u kojem danas nije išlo, pa je na kraju zauzeo 7. mjesto.

U uzrastu do 12 godina Jakov Župančić je u kategoriji do 38 kg prvo kolo bio slobodan, a u drugom gubi borbu. U repasažu je nanizao tri pobjede i stigao do bronce.

U istoj kategoriji je Petar Slamar imao sličan put, ali je zaustavljen u borbi za broncu i osvojio 5. mjesto.

Andrija Paripović, Matija Kotarski i Sven Bečki natjecanje su ovog puta završili bez plasmana.