Mnoštvo medalja na Black belt openu

Proteklog vikenda 29 naših judaša nastupilo je na natjecanju u Sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, a osvojeno je čak 19 medalja.

„Black belt open“, međunarodni judo turnir u organizaciji istoimenog zagrebačkog kluba okupio je 578 natjecatelja iz 39 klubova iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske u uzrastima dječaka i djevojčica mlađih od 8 godina, pa sve do kadeta i kadetkinja.

U uzrastu dječaka i djevojčica do 8 godina Patrik Ćosić i Vigo Gambiroža osvojili su zlatne medalje, Leon Jurković i braća Vito i Fran Knežević srebrne, a Jana Župančić brončanu.

U uzrastu do 10 godina srebrnu medalju osvojila je Jana Pšeničnjak, brončane Martina Runtas, Juraj Berečki i Ante Marjanović, a Mark Žiža Borotha je ostao tik do postolja, na 5. mjestu.

Među judašima do 12 godine srebrnu medalju je osvojio Marko Ćurić, a dva Jakova, Ćurić i Župančić brončane.

U uzrastu do 14 godina zlatne medalje osvojili su Jana Cvjetko i Rocco Cekuš, srebrnu Lena Petrinić, brončane Teo Bošković, Petra Turk i Patrik Župančić, a Nika Slaček je ovog puta natjecanje završila na 5. mjestu