Nina prvakinja, Tena i Toni brončani na kadetskom PH

U velikoj dvorani Sportskog centra Gripe u Splitu, u subotu 2. veljače održano je Prvenstvo Hrvatske u judu za kadete i kadetkinje. Na prvenstvu je nastupilo 189 natjecatelja i natjecateljica iz 32 hrvatska kluba.

Za Judo klub „Profectus Samobor“ nastupilo je 7 natjecatelja, od kojih je čak 5 bilo uzrasta mlađih kadeta. Međutim, i tako mlada ekipa se u Samobor vratila s tri medalje.

Nina Cvjetko u kategoriji kadetkinja do 44 kilograma s tri uvjerljive pobjede ipponima stigla je do zaslužene zlatne medalje i postala prvakinjom Hrvatske. Nina unazad četiri godine redovito osvaja medalje na prvenstvima Hrvatske i ovo joj je peto odličje, ali sada se po prvi puta okitila zlatnom medaljom.

Tena Pšeničnjak je u prvom kolu kategorije kadetkinja do 52 kg bila slobodna, a u drugom nakon dvije minute ipponom pobjeđuje protivnicu iz Vinkovaca. Polufinale donosi poznatu protivnicu, Elenu Pleše iz Velike Gorice. Tena nije uspijevala uhvatiti svoj gard, a suci su je kažnjavali zbog neaktivnosti. Nakon 3 minute dosuđena joj je i treća, diskvalificirajuća kazna.

Tena je u borbi za treće mjesto wazarijem pobijedila protivnicu iz Osijeka i osvojila brončanu medalju.

Antonio Hrkec je u kategoriji kadeta do 50 kilograma u prvom kolu nakon minute borbe ipponom pobijedio protivnika iz Osijeka. U drugom kolu u sasvim izjednačenoj borbi protiv protivnika iz Splita, koji je kasnije postao i prvak, Antonio je dobro kontrolirao borbu i natjerao protivnika na kaznu. U samom finišu borbe, kada se očekivao nastavak u dodatnom vremenu, Antonio gubi koncentraciju i u doslovno posljednjoj sekundi pada na wazari i gubi borbu. U borbi za broncu, u klupskom dvoboju protiv Nikole Škaleca, Antonio nakon tridesetak sekundi pobjeđuje polugom.

Lovro Vitko i Nikola Škalec osvojili su 5. mjesta. Kod obojice je vidljiv nedostatak iskustva u borbi s iskusnijim protivnicima, ali uz pokazanu hrabrost i borbenost i oni će stići do velikih rezultata.

Dora Hrkec i Patrik Šinkovec nisu stigli došli do plasmana.