Pokal i 17 medalja na Kupu Samobora

U subotu 29. veljače u Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija u Samoboru održan je 29. međunarodni „Kup Samobora“ u judu koji je okupio 410 natjecatelja iz 44 kluba iz 6 zemalja.

Nastup u svom gradu je prilika za pokazivanje i onima koji rjeđe odlaze na judo turnire, djedovima, bakama, prijateljima pa je tu priliku iskoristilo i naših 26 natjecatelja.

A da su imali što pokazati vidljivo je i iz rezultata: osvojeno je 17 medalja i pokal za treće mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Svojim zlatnim medaljama tome su pridonijeli u mlađim uzrastima Noa Veličan, Marko Ćurić, Lena Petrinić i troje kadeta, Tena Pšeničnjak, Antonio Hrkec i Lovro Vitko

Noi je ovo drugi turnir bez poraza, a Marku čak četvrti! Bravo dečki!

Srebrne medalje osvojili su Vigo Gambiroža, Anja Doljanin, Jana Pšeničnjak, Andrija Paripović i Nika Slaček.

Brončane medalje osvojili su Patrik Ćosić, Leon Jurković, Mark Žiža Borotha, Jana Župančić, Nikola Sedlar i Petar Slamar.

Petru Krgi, Matiji Runtasu i Dori Hrkec je malo nedostajalo do pobjedničkog postolja, pa su natjecanje završili na petim mjestima, a plasman su još ostvarili Teo Bošković, Ernest Iviček i Leon Glasnović.