Ponovo na natjecanja - Kup Maksimira

Nakon 7 dugih mjeseci prisilne pauze od natjecanja zbog korona virusa, u subotu 26.9. i judaši su se vratili na tatami malim turnirom, ali na glamurozan način.

„Kup Maksimira“ je održan u Areni Zagreb uz izravan prijenos internetom, uz velike epidemiološke mjere i bez gledatelja. Natjecanje je okupilo 127 natjecatelja iz 27 hrvatskih klubova, a organizirano je za uzrast mlađih kadeta i kadeta. Budući da svima nedostaje natjecanja i mlađi uzrasti su iskoristili priliku i natjecali se u uzrastu mlađih kadeta.

Boje Profectusa branilo je dvoje mlađih kadeta i četvero natjecatelja mlađih uzrasta, a osvojene su dvije medalje.

Rocco Cekuš u kategoriji do 60 kilograma nije imao svoj dan i završio je bez plasmana, a Patrik Župančić je u kategoriji do 66 kilograma stigao do borbe za medalju i natjecanje završio na 5. mjestu.

Nika Slaček je u kategoriji do 63 kilograma natjecanje započela pobjedom protiv protivnice iz Osijeka, a zatim pobjedila iskusniju protivnicu iz Zagrebačke judo škole. U finalu protiv Šančić nije išlo i Nika osvaja srebrnu medalju.

U kategoriji do 44 kilograma Petra Turk je osvojila brončanu medalju, a Lucija Kolarić je natjecanje završila na 5. mjestu.
Lena Petrinić je u kategoriji do 57 kilograma s pobjedom i dva poraza osvojila 5. mjesto.