Svi s medaljama iz Splita

U Splitu u velikoj dvorani na Gripama protekle se subote održao 1. memorijal Dragomir Tavra, judo turnir na kojem je nastupilo 337 natjecatelja iz dvadesetak klubova iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Naš klub predstavljalo je 7 natjecatelja u uzrastu do 14 godina, a svi su se u Samobor vratili sa zasluženim medaljama.

Najuspješniji su bili Jana Cvjetko i Rocco Cekuš. Jana je nastupila u kategoriji do 44 kilograma i s tri ippona stigla do zlatne medalje. Jednako uspješan bio je i Rocco u kategoriji do 50 kilograma.

Srebrnu medalju osvojio je Teo Bošković u kategoriji do 34 kilograma.

I ostatak ekipe završio je na pobjedničkom postolju, ali na najnižoj stepenici.

Lena Petrinić je u kategoriji do 52 kilograma imala jednak broj pobjeda i poraza kao i dvije druge djevojke, pa je vaga odlučivala o pobjednici. Lena je bila najteža, pa je natjecanje završila s brončanom medaljom.

Nika Slaček je natjecanje u kategoriji do 57 kilograma započela porazom, ali je u repasažu bila nepobjediva i na kraju zasluženo završila na pobjedničkom postolju.

Petra Turk je u kategoriji do 44 kilograma osvojila broncu, kao i  Patrik Župančić u kategoriji do 55 kilograma.

Sedam natjecatelja i sedam medalja je sjajan rezultat, a uzbuđenja natjecanja se nastavljaju za dva tjedna kad se u Zagrebu održava tradicionalno jaki turnir Judo kluba Lika na koji idemo s brojnijom ekipom..