"Zagreb open 2014."

Proteklog vikenda u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu u organizaciji Judo kluba Panda održan je „Zagreb open“, jedan od najjačih i najbrojnijih judo turniru koji se organizira u Hrvatskoj. U subotu su nastupili natjecatelji do uzrasta kadeta i kadetkinja, a u nedjelju seniori i seniorke. Prvi dan se okupilo 566 natjecatelja iz 7 zemalja, a drugoga 68 seniora iz 6 zemalja.

Oba dana na natjecanju svoje predstavnike je imao i Judo klub „Profectus Samobor“, a ukupno su osvojili 12 medalja.

Najsjajnijim odličjem okitila se Mia Prelec efikasnim i samouvjerenim pobjedama u uzrastu natjecateljica do 14 godina i do 63 kg.

Srebrne medalje osvojili su: Nikola Škalec, Patrik Šinkovec, Lucija Nakata, Marija Lindić, Laura Sunara, Diana Sertić, Marcel Škalec i Katarina Lucija Vuković.

Brončane medalje osvojile su Helena Vuković, Lucija Šinkovec i Lorena Štengl.

Drugog dana natjecanja Dea Haberle je u seniorskoj konkurenciji do -57 kg osvojila peto mjesto.

U novoj godini veliki broj natjecatelja Judo kluba „Profectus Samobor“ je prešlo u stariji uzrast, a uz to, mnogi su natjecatelji promijenili težinsku kategoriju u odnosu na 2013. Međutim, svi su se manje-više dobro snašli u novonastaloj situaciji te su nakon zimskih priprema spremno dočekali prvo iskušenje ove godine. Od dvadeset natjecatelja njih trinaest je osvojilo medalju što je prilično dobar pokazatelj uspjeha na ovom turniru.